Sulmuan turistët, qeveria ekzekuton 40 terroristë në Egjipt

15:43 | 30/12/201815:430

Rreth 40 anëtarë të një grupi terrorist kanë mbetur të vrarë në një përplasje të armatosur me forcat e sigurisë në Egjipt. Këto të fundit ndërmorën një seri operacionesh në rajonet e Sinait Verior dhe Gizës, ku ditën e shtunë një bombë shpërtheu gjatë kalimit të një autobusi me turistë dhe vrau 4 persona. Lajmi është konfirmuar nga Ministria e Brendshme në Kajro, e cila përmes një komunikate ka saktësuar se grupi terrorist, pas atentatit ndaj turistëve po planifikonte sulme të tjera ndaj institucioneve shtetërore, përfshirë këtu policinë dhe ushtrinë. Shpërthimi ndaj autobusit me vizitorë, që ndodhi teksa mjeti po kalonte në zonën e piramidave, rrezikon të dëmtojë turizmin, një sektor shumë i rëndësishëm për ekonominë egjiptiane. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono