Sulmi ndaj KZAZ-ve, Kikia: Sot u dëshmua që po shkohet drejt përplasjes

20:30 | 19/06/201920:300

Një situatë të tmerrshme që po shkon drejt përplasjes së dhunshme, e ka konsideruar drejtori i lajmeve në Klan Plus Mentor Kikia sulmin ndaj KZAZ-ve në studion e Byro Politike të Juli Xhokaxhi. Sipas tij sot u dëshmua që po shkohet drejt përplasjes së dhunshme dhe nuk ka më dyshim që 30 qershori do jetë një ditë shumë e keqe.

“Situata që u demonstrua sot më kujtonte zgjedhjet në Irakun e pas çlirimit apo zgjedhjet e para në Afganistan. Ishte një gjë krejtësisht e tmerrshme, një situatë që vetëm zgjedhje nuk mund të quhen. Jemi vonë për të thënë kush e kishte fajin. Aktet e dhunës janë të papranueshëm. Na kthejnë vite pas.

Nuk ka më dyshim që 30 qershori do jetë një ditë shumë e keqe. Jemi në kushtet kur çdo gjë po shkon drejt një përplasjeje që ne e morëm me sportivitet. Sot u dëshmua që po shkohet drejt saj. Se çdo prodhojë, jemi përballë ekuacioneve me shumë të panjohura. Po do ketë zjarr, qendra votimi të djegura. jemi në kushtet ku shumë gjëra që duheshin bërë nuk janë bërë. Askush mos ketë iluzione”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono