Sulmi ndaj Klodiana Lalës, gazetarët protestojnë në bulevardin qendror

21:11 | 30/08/201821:110

Gazetarë të mediave të ndryshme dhe aktivistë të shoqërisë civile protestuan sonte në mbrëmje në bulevardin qendror të Tiranës, për të dënuar ashpër sulmin ndaj gazetares Klodiana Lala. Të gjithë të pranishmit u solidarizuan me gazetaren Lala dhe kërkuan nga strukturat përgjegjëse të zbardhen sa më parë autorët e këtij sulmi.

Pjesëmarrësit në këtë tubim thanë se plumbat që ranë drejt banesës së gazetares Klodiana Lala janë plumba që drejtohen ndaj gjithë gazetarëve që punojnë me ndershmëri, përkushtim e profesionalizëm për pasqyrimin e së vërtetës. Kjo protestë, sipas tyre, nuk është thjesht në mbrojtje të koleges, por protestë në mbrojtje të fjalës së lirë dhe të misionit të gazetarëve./abcnews.al

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono