Sulm me automjet xhamisë

16:55 | 22/09/201916:550

Drejtuesi i një automjeti ka sulmuar një xhami në Kolmar të Francës, duke u përplasur me hyrjen e objektit të kultit. Sipas raportimeve të mediave franceze, nga agresioni nuk ka patur persona të lënduar përveç drejtuesit të mjetit, i cili ka marrë një plagë të thellë në qafë.

Sipas burimeve, pasi ka marrë mjekimet e para në spital agresori është marrë në pyetje nga prokurorët dhe policia. Këto të fundit nuk kanë dhënë detaje mbi motivet e veprimit të tij, por mediat kanë shkruar se bëhet fjalë për një person të çekuilibruar.

Pavarësisht kësaj, burimet mediatike aludojnë se sulmi ndaj xhamisë mund të ketë në sfond motive raciste./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono