Sulm me armë zjarri në bankë, disa të vrarë në SHBA

23:36 | 23/01/201923:360

Të paktën pesë persona u vranë në Sebring të Floridas pasi u sulmuan në bankë nga një person i armatosur. Viktimat nuk janë identifikuar akoma dhe nuk dihet nëse kanë qenë thjeshtë klientë apo punonjës të bankës. Autori i kësaj ngjarje të rëndë është vënë në pranga nga policia.

Mediat amerikane shkruajnë kanë bërë publik identitetin e tij dhe ai është Zephen Xaver, 21 vjeç. Sipas CNN incidenti ka ndodhur rreth orës 12:36 të drektës me orën lokale. Ka qenë vetë autori që ka lajmëruar autoritetet se ka qëlluar brenda ambienteve të një banke. I riu u dorëzua pas negociatave me policinë. Për ngjarjen reagoi dhe Guvernatori i Floridas, Ron DeSantis.

“Kjo është ditë e tmerrshme për gjithë shtetin e Floridas”, tha ai./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono