Suksesi i Saimir Pirgut vazhdon

19:49 | 09/01/2018

Suksesi i tenorit shqiptar Saimir Pirgu vazhdon. Janari i 2018-s e gjeti ne kopertinën e revistës së njohur zviceriane “Musik&Theater”. Ndërkohë që kritika vlerëson maksimalisht tenorin Saimir Pirgu për rolin e Pinkertonit tek “Madame Butterfly”, shfaqja e fundit do të jetë mbrëmjen e së mërkurës./abcnews.al

 

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono