Suedezi në gjyq, tentoi të kalonte 19 minipistoleta në Muriqan

16:00 | 10/06/201916:000

Dërgohet për gjykim dosja për 21-vjeçarin suedez Sebastian Vall. I cili rreth një vit më parë tentoi që të kalonte në pikën kufitare të Muriqanit 19 minipistoleta, të fshehura në çantë. Gjatë seancës paraprake në Gjykatën Penale të Tiranës, Vall ka shpjeguar se armët i kishte blerë në Kosove dhe se do i dërgonte në Gjermani, por nuk ka pasur asnjë dokument për ta vërtetuar.  21-vjeçari nuk ka treguar as se nga kush i kishte blerë armët dhe as emrin e porositësit. Në këtë seancë ai kërkoi që të gjykohet më gjykim të shkurtuar./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono