Stuhi e fortë Berat, përmbyten rrugët

15:22 | 15/04/2019

Një stuhi e fortë me reshje shiu, por edhe me breshër ka përfshirë qytetin e Beratit mesditën e kësaj të hëne. Stuhia ka vazhduar për më shumë se dy orë dhe për pasojë të gjitha rrugët dhe lagjet e këtij qyteti janë mbuluar nga uji.

Rrjedha e fuqishme ka shkuar deri në katet e para të banesave dhe të bizneseve. Kolektorët nuk kanë funksionuar dhe kjo situatë krijoi vështirësi të madhe tek qarkullimi i mjeteve, por edhe i këmbësorëve./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono