Studentja ekselente: Për një 9 më rrezikohej bursa

21:46 | 17/09/201921:460

Aurela Kullolli është studentja nga Elbasani, e cila mbaroi Fakultetin e Mjekësisë me të gjitha notat maksimale. Ajo ishte e ftuar në emisionin “Provokacija” këtë të martë, ku tregoi se ka marrë Medaljen e Artë për shkak se përfundoi gjimnazin në vitin 2013 me të gjitha provimet 10-a. Gjithashtu ajo është në pritje të Medaljes së Artë përsëri pasi e mbaroi edhe Fakultetin e Mjekësisë me 10-a.

“Mua më pëlqente të merrja atë bursën që jepet për studentët ekselentë që ka qenë 8900 lekë të reja në muaj, e cila deri para një viti, kur mora 10 e fundit ka qenë që duhet t’i kishe të gjitha 10-a dhe të merrje bursën e ekselencës që faktikisht as konviktin nuk ka mbulonte, po gjithsesi ishte një stimul që mund ta mbuloja veten ekonomikisht. Me një 9 ti rrezikoje ta humbje këtë bursë. Në vit të parë dhe në vit të dytë e kam marrë nga një nëntë, por kam shkuar në vjeshtë me dëshirën time dhe e kam dhënë për përmirësim”, tha Aurela.

Studentja ekselente për momentin është duke menduar se çfarë do të bëjë në të ardhme. Ajo po zhvillon praktikën në Elbasan./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono