Studentët protestues në Korçë thirrje qytetarëve: Lini kafet, protestoni

09:48 | 07/12/201809:480

Studentët e Korçës u kanë bërë thirrje banorëve të dalin nga kafenetë dhe të bashkohen me ta në protestë. Ashtu sikur një ditë më parë edhe sot protesta ka qenë masive dhe e fuqishme. Ata u grumbulluan para Universitetit “Fan Noli” . Sikurse të gjithë studentët ata thonë se nuk do të tërhiqen dhe një nga kërkesat kryesore është përgjysmimi i tarifës së studimit, përmirësimi i kushteve të konvikteve. Studentët kërkojnë që Bordi i Administrimit të ketë numër të barabartë votash mes fakulteteve dhe Ministrisë se Arsimit, duke shtuar një përfaqësues nga studentët në bord. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono