Studentët në protestë, “mbyllen” universitetet në Tiranë e rrethe

17:12 | 06/12/2018

Protesta e studentëve para godinës së Ministrisë së Arsimit, ka zbrazur sallat universitare si në kryeqytet, ashtu edhe në universitetet publike në rrethe. Kamera e ABC News bëri një vëzhgim në disa nga fakultetet e Universitetit të Tiranës.

Universitet publike në Tiranë kanë patur pamjen e një dite pushimi. Protesta e studenteve në Tiranë e rrethe ka sjellë zbrazjen e auditoreve. Kamera e ABC News ishte në disa nga fakultetet e Univesitetit të Tiranës për të parë nga afër bojkotin e mësimit./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono