Studentët e Shkodrës në protestë: Duam bursa dhe punë

09:54 | 07/12/201809:540

Studentët e Shkodrës  e mbyllën protestën e tyre me një marshim në qendër të qytetit. Tubimi zgjati dy orë dhe bashkë me studentët në protestë shkuan edhe pedagogë. Nuk jemi bankomat duam përgjysmim të të gjitha tarifave, thonë ata. Duam kushte më të mira, bursa dhe punë. Nuk duam të marrim kredi për kreditet. Ndryshe nga dita e djeshme në Shkodër, sot protesta ishte masive dhe më e fuqishme.  Ata marshuan në mes të qytetit dhe kërkuan të bashkoheshin edhe qytetarët. Pedagogu Arben Prendi mbajti një fjalim para tyre dhe u tha studentëve ta vazhdojnë protestën deri në fund, deri atëhere kur atyre t’u plotësohen të drejtat./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono