Studentët e ngujuar lirojnë Fakultetin e Drejtësisë

21:55 | 11/02/201921:550

Pas më shumë se dy muaj protesta dhe bojkot, nje grup studentesh te Fakultetit të Drejtësisë në Tiranë, që mbanin të bllokuar mjediset e kësaj  ndërtese, kanë dalë nga ngujimi. Sonte në mbrëmje  dyert e bllokuara të Fakultetit të Drejtësisë janë hapur dhe në mjediset e brendshme po punohej për përgatitjen për procesin mësimor.

Ky vendim për të liruar ndërtesën e pushtuar, erdhi pas disa kërkesave që ky grup studentësh i kishin drejtuar dekanit Artan Hoxha. Studentët kanë kërkuar si fillim shtyrjen e sezonit akademik në përputhje me orët e humbura si dhe zëvendësimin e këtyre orëve.

Gjithashtu ata kanë kërkuar shtyrje të afatit për dorëzimin e dokumenteve për bursë dhe përgjysmimin e tarifave dhe mospenalizim të studentëve protestues./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono