Studentët e Elbasanit iu bashkuan studentëve protestues në kryeqytet

10:00 | 07/12/2018

Studentët e Elbasanit nuk u ndalën shumë në qytetin e tyre. Fillimisht ata u grumbulluan para Korpusit Qëndror ku janë shprehur se do të solidarizohen deri në fund me kolegët e tyre në Tiranë dhe rrethe. Më pas ata janë grumbulluar para konviktit të Universitetit dhe u nise për në Tiranë.  Studentët kanë rritur kërkesat e tyre sot dhe veç katër pikave që kishin më parë kanë kërkuar edhe pajisjen me kartën e studentit, rritjen e buxhetit për arsimin, reduktime të tarifës së shkollimit, mbështetje në kërkime shkencore etj. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono