Studentët e Drejtësisë i japin fund ngujimit

16:32 | 11/02/2019

Studentët e Fakultetit te Drejtësisë në Tiranë kanë vendosur t’i japin fund  ngujimit në mjediset universitare.  Të martën hyrja për në auditore do të jetë e lirë. Studentët thonë se ky ishte një vendim i shumicës dhe ata do ta respektojnë.

Më herët studentët e Fakultetit të Drejtësisë përmes një letre, i kërkuan  Dekanit Artan Hoxha, të adresojë në instucionet përkatëse kërkesen e tyre për shfuqizim të Ligjit për Arsimin e Lartë, të shtyjë sezonin akademik në përputhje me oret e humbura gjatë protestës, të shtyjë dorëzimin e dokumentave për përfitimin e bursës dhe përgjysmimin e tarifave si dhe të mos penalizojë studentët protestues./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono