Strazburg, euro-deputeti italian shkel me këpucë deklaratën e KE-së

23:44 | 23/10/2018

Euro-deputeti italian Anxhelo Çoka, në përfundim të konferencës për shtyp të zëvendës presidentit të KE-së dhe komisionerit për Ekonominë reagoi duke lënë me gojë hapur të pranishmit. Çoka iu afrua tryezës së relatorëve, hoqi këpucën dhe me të, në mënyrë simbolike shkeli deklaratën e printuar të Komisionit Europian.

Më pas, në profilin e tij në Twitter, euro-deputeti nga radhët e Ligës së Veriut deklaroi: “Në Strazburg shkela me një shollë italiane malin e gënjeshtrave që Valdis Dombrovskis dhe Pierr Moskovici kishin shkruar për vendin tonë”.

Çoka theksoi se Italia meriton respekt dhe u bëri thirrje atyre që i quajti euro-budallenjtë që ta kuptojnë se italianët nuk e ulin kokën. “A bëra mirë?”, shtoi Çoka në statusin e tij./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono