Strategjia e zgjerimit të Ballkanit Perëndimor

11:36 | 10/02/2018

Për 6 vendet aspirante të Ballkanit Perëndimor, KE  ka prezantuar këtë javë strategjinë e zgjerimit. Paketa në fjalë shpreh edhe një herë mbështetjen e unionit për rrugën e integrimit të këtyre vendeve e nga tjetër rithekson detyrimet që çdo vend duhet të plotësojë për t’u anëtarësuar. Por vendet e Ballkanit Perëndimor kanë një sërë konfliktesh të pazgjidhura mes tyre duke e bërë edhe më të vështirë rrugën e integrimit. Detajet na i sjell “Balkan ABC” përgatitur nga Bruna Çifligu.


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F




Kontakt

Telefono