Strategjia e PD-së: Protesta edhe pas 30 Qershorit

17:19 | 26/06/201917:190

Partia Demokratike ka hartuar një strategji për zgjedhjet e 30 Qershorit, por edhe për ditët më pas. Burime nga Partia Demokratike bëjnë të ditur se protestat do të kulmojnë me 30 Qershorin që do të vazhdojnë edhe pas kësaj date, në mbrojtje të demokracisë dhe rendit kushtetues dhe kundër farsës së votimeve të paligjshme- bëjnë të ditur burimet nga selia blu. Protestat do të shtrihen në të gjithë vendin dhe sipas informacioneve do të zhvillohen në sheshe qendrore dhe pranë KZAZ-ve./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono