Strakoshën e duan në Angli

17:50 | 24/03/201917:500

Tomas Strakosha mund të braktisë Lacion dhe Serinë A. Portieri i kombëtares shqiptare kërkohet nga Totenhemi, i cili është gati të paguajë 40 milionë euro për kartonin e tij.

Sezonin e kaluar, Anglia nuk ia doli ta merrte. Tomas Strakosha ishte objektiv i Liverpulit, por 30 milionë eurot e ofruara nga klubi i Premier Ligës iu dukën pak presidentit të Lacios, Klaudio Lotito. Kjo situatë mund të ndryshojë, të paktën siç shkruajnë mediat në Itali. Gazeta “Il Mesaxhero” e Romës jep informacionin se Totenhemi është gati të paguajë 40 milionë euro, aq sa kërkon Lacio, vetëm e vetëm për ta marrë edicionin e ardhshëm.

Portieri shqiptar ka kontratë me klubin e Serisë A deri në vitin 2022, pra ka të ardhme të garantuar, por anglezët duan ta provojnë. Ata mendojnë se do të kenë një zëvendësues të denjë për portierin e tyre veteran, Hugo Joris, i cili është 32 vjeç dhe mund të mos vazhdojë për një kohë të gjatë në nivele tepër të larta.

24-vjeçari vazhdon të jetë një nga ruajtësit më të mirë të portës në kampionatin italian, madje ta bëjë detyrën mirë edhe kur është i dëmtuar. Ai është më i vlerësuari ndër portierët me moshë të re dhe ka një meritë të madhe që Lacio ka ende shpresë që të kualifikohet për në Champions, si dhe ndodhet në zonën e Ligës së Europës./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono