Stefan Çapaliku sjell çmendurinë e fillim viteve ‘90 me gjuhën e letërsisë

18:31 | 08/01/2019

Vëllimi i tretë i romanit “Secili çmendet simbas menyres se vet” i autorit Stefan Çapaliku rrëfen periudhën pas rënies së komunizmit në Shqipëri. Shkrimtari në një intervistë për ABC News  thotë se çmenduria e atyre viteve vjen e dokumentuar me personazhe konkrete./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono