Stefan Çapaliku dhe Ervin Çoba dokumentojnë tingujt e Lek Tasit

15:57 | 24/11/2017

Ana njerëzore dhe artistike e Lek Tasit vjen e realizuar në një film dokumentuar nga Stefan Çapaliku dhe Ervin Çoba.
Me tingujt e violinçelit, ëndërr që iu pre në mes artistit Lek Tasi nga regjimi, nis rrëfimi i jetës dhe veprës së tij shumë origjinale. Stefan Çapaliku thotë se është përpjekur të nxjerrë në pah dy elemente të rëndësishme, njeriun dhe optimizmin që e karakterizon e ku as furtunat e mëdha të jetës nuk ja shkoqën nga shpirti./abcnews.al

 

 

 Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono