Stavri Dagios rrëfen prapaskenat  e mosmarrjes së Çmimit Nobel

18:02 | 25/04/2018

Studiuesi Stavri Dagios (Dijos) për herë të parë rrëfen disa prej prapaskenave dhe përsetë e mosmarrjes së Çmimit Nobel prej dy shkrimtarëve të mëdhenj ballkanas, por të njohur ndërkombëtarisht greku Nikos Kazanzaqis dhe shqiptari Ismail Kadare. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono