Statistikë e çmendur, Aguero ka shënuar gola sa Ronaldo e Brighton

20:57 | 18/01/202020:570

Sergio Aguero shënoi dy gola brenda 5 minutash në takimin kundër Crystal Palace, sfidë ku Manchester City nuk arriti të marrë më shumë se një pikë pas barazimit 2-2. Këto dy gola, e çuan sulmuesin argjentinas në kuotën e 179 golave në Premier League.

Cristiano Ronaldo, gjatë viteve kur luante për Manchester United, shënoi 84 gola në elitën e futbollit anglez, ndërsa ekipi i Brighton, i cili ka disa sezone që militon në Premier League, ka shënuar 95 gola. Së bashku, ylli portugez dhe klubi bardheblu kanë shënuar 179 gola, aq sa ka i vetëm Kun Aguero.

Statistikë e çmendur kjo, që tregon dhe njëherë tjetër se sa i suksesshëm është bomberi argjentinas në Premier League. Padiskutim një legjendë e Manchester Cityt dhe futbollit anglez./abcnews.al

Brighton – 95 gola në Premier League

Cristiano Ronaldo – 84 gola në Premier League

Aguero – 179 gola në Premier League

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono