Statistika skandaloze e Courtois, një në dy gjuajtje i rrëshqet nga duart!

19:09 | 22/10/201919:090

Reali i Madridit po has probleme në këtë fillim sezoni. Dëmtimet kanë bërë të vetën dhe lojërat e ekipit nuk kanë qenë pozitive. Situata e “Los Blancos” në Champions League është e keqe dhe Reali ka vetëm një pikë pas dy ndeshjeve të para.

Thibaut Cuortois është një ndër lojtarët më të kritikuar. Portieri belg u rikthye titullar në humbjen 1-0 kundër Mallorcës. AS ka publikuar një statistikë pothuajse të pabesueshme në lidhje me Courtois.

27-vjeçari ka pësuar 12 gola në total në këtë fillim sezoni në 24 goditje që kundërshtarët kanë bërë drejt tij, teksa ka arritur të ruajë portën të paprekur vetëm në ndeshjen kundër Sevillas. Një statistikë e tillë konfirmon formën e dobët që po kalon portieri i Belgjikës. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono