Statistika e frikshme e yllit spanjoll, vetëm Messi ka bërë më mirë
Mesfushori i Dinamo Zagreb, Dani Olmo

15:24 | 08/11/201915:240

Dani Olmo do të provojë për herë të parë emocionet e aktivizimit me kombëtaren. Ylli i Dinamo Zagreb do të jetë pjesë e Spanjës për dy ndeshjet shtëpiake kundër Maltës dhe Rumanisë.

21-vjeçari po shkëlqen në kampionatin vendas dhe Champions League. Kampionët e Kroacisë renditen në vend të tretë me 5 pikë në grupin C. Lufta me Shakhtar Donetsk dhe Atalantën do të jetë e ashpër deri në fund dhe ekipi ballkanas po lufton për t’u kualifikuar.

Talenti spanjoll orkestron sulmet e Dinamos dhe po i befason të gjithë. Deri tani ka shënuar një gol dhe ka dhuruar një asist në ndeshjet e grupeve, teksa është i papërmbajtshëm përballë kundërshtarëve.

Teknika është pika e tij më e fortë dhe Olmo ka regjistruar 17 driblime deri tani në katër ndeshjet e para. Më mirë se ai ka bërë vetëm Leo Messi (28 të tilla). Një statistikë e tillë konfirmon vlerat e mesfushorit ofensiv, teksa Dinamo Zagreb fërkon duart. Çmimi i tij është në rritje dhe klubet e mëdha janë gati për të vepruar. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono