Starton në ABC News “Provokacija” nga Mustafa Nano

10:58 | 14/02/2018

Ka startuar mbrëmjen e 13 shkurtit 2018  në ABC News emisioni më i ri “Provokacija”, drejtuar nga Mustafa Nano. Në hyrje të tij gazetari Nano ka folur për ato që do të ndodhin në këtë emision. Sipas tij nuk do të ketë sherre dhe akuza të ngritura kuturu. Do ketë debat publik dhe mbrojtje të qëndrimeve.

Të ftuarit në episodin e parë të këtij emisioni kanë qenë:

1. Koço Kokëdhima

2. Mesila Doda

3. Arjan Curi

4. Mentor Nazarko.

Kryetari i Partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima, ka folur për zhgënjimin e tij më të madh që është Partia Socialiste. Sipas tij kjo parti ka rënë në duart e një mafie, e cila ka braktisur dhe kauzat e saj.

Mesila Doda ka folur për deklaratat nacionaliste të presidentit grek.

Ndërsa publicisti Arjan Curi ka folur për nacionalizmin e elitës greke.

Mentor Nazarko ka folur për Ermal Metën/abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono