Starova: Papadhopuli, një figurë e shquar e futbollit shqiptar

23:54 | 21/10/201923:540

Trajneri i njohur, Sulejman Starova, foli dhe për mikun e tij, të ndjerin Miço Papadhopulli, i cili u nda nga jeta pak ditë më parë. Për legjendën e futbollit shqiptar, Starova tha:

“Papadhopulli është një figurë e shquar e futbollit shqiptar. Nofkën “Daja” e ka marrë që në rini, ka luajtur me emrat më të mëdhenj të historisë së Partizanit. Ka luajtur edhe me kombëtaren, ka qenë shumë i suksesshëm. Një njeri i mirë dhe një figurë e kompletuar. Mendoj se e respektuan në mënyrën e duhur. Familja e tij është e kënaqur, kam qëndruar pranë tyre. Më takon me thënë një gjë më tepër: Ai iku në një moshë kur i la të gjithë njerëzit mirë, iku në kushte të mira”, tha Starova./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono