Starova: Kukësi e meritoi fitoren, Brown e Solomon ishin figurantë!

23:56 | 27/01/202023:560

Starova ka analizuar në studion e Pressing ndeshjen mes Kukësit dhe Partizanit. Sipas Bobit, Kukësi e meritoi plotësisht fitoren dhe se te Partizani, kanë ndikuar shumë mungesat.

NDESHJA – Partizanit i ka prishur punë ndeshja me Teutën, pasi Boldor dhe Melo. Tani me dënimin e Telushit, Brojës, është më e vështirë. Kur thamë në fillim që Partizani është favorit për kampion, kemi thënë se ka grupin më të mirë. Mala ishte pjesë e grupit, nuk është më, i ka prishur punë skuadrës.

A kishte mundësi Partizani të mos çedonte në aspektin sulmues? Në mesfushë, u luajt me tre. Ferati, Trashi, Çinari. Le ta themi dhe romb me Bardhin pas dy pikave. Trashi nuk mori pjesë në sulm, mungesë e madhe, pasi jep 50% të gjitha sulmeve. Loja filloi me shumë autoritet nga Kukësi, Partizani u mbrojt thellë. Dëgjova në koment që thonë shumë raste loja, por më thoni konkretisht ku ishin rastet?

Një rast kishte Partizani, një korne, kombinacion Hakaj-Trashi, Kukësi po flinte gjumë. Laj-thaj, s’kishte më raste. Një rast Shkurtaj, një rast Gavazaj, nuk ishin të pastra. Ku qëndron diferenca dhe pse Kukësi e meritoi fitoren? E mori me meritë, luajti më mirë se Partizani. Kishte dhe Kukësi problemet e veta, por Partizani nuk i shfrytëzoi. Ndërsa lojtarët e Kukësit, i vlerësoj me nota pozitive.

Musta dhe Maliqi kanë dalë shumë herë në sulm, kishin superioritet. Solomon dhe Brown, vetëm figurantë. Nuk e kanë erën e golin, pse Bardhi është gjithmonë te goli? Ai gjendet gjithmonë, jo këto dy”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono