Starova analizon dhe Tiranën: Mbrojtja nuk është në nivelin e duhur

22:46 | 21/10/201922:460

Sulejman Starova vazhdon të analizojë ekipet e Superiores në studiot e ABC News, në emisionin Pressing. Pasi u ndalua te Teuta, Bobi foli edhe për ekipin e Tiranës. Për bardheblutë, Starova tha:

TIRANA – “Nuk shoh diferencë të Tiranës nga skuadrat e tjera. Vazhdon të jetë në nivele më të larta pjesa nga mesi i fushës e lart. Ka një portier më të dobët se skuadrat tjera. Ka një mbrojtje e cila gabon herë pas here dhe është e ngathët. Ka vështirësi kur luan lart. Këto janë defektet e saj. Nuk është skuadër më e mirë se tjerat, por as tjerat nuk janë më të mira se Tirana. Emrat i ka të mirë, por kanë gabuar vazhdimisht. Pikët që ka lënë Tirana, i ka lënë dhe për gabime individuale. Nuk thashë që Tirana ka lojtarë më të dobët (drejtuar Dabullës)”.

“Thashë që sulmin e kanë më të mirë se mbrojtjen. Besoj se mbrojtja e Tiranës nuk është në nivelin e duhur për t’u krahasuar me Kukësin dhe Partizanin. Duke i referuar derbit, Tirana bëri 25-30 minuta presion, Partizani po mbrohej mirë. Pastaj, mbrojtja u hap. Filloi Torassa me gabim, gaboi dhe Kërçiku. Kjo bëri që Tirana të humbi derbin, gati me turp. Nuk është vetëm ky rast. Ka dhe raste të tjera”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono