“Spiunë” anglezë në Itali-Armeni, Zaniolo drejt Premier League?

14:24 | 20/11/201914:240

Ylli i Romës, Nicolo Zaniolo, po i mahnit të gjithë me talentin dhe potencialin që po tregon në fushën e lojës. Sulmuesi romak arriti të shënojë 2 gola për kombëtaren italiane duke i dhënë një sinjal trajnerit Mancinit se ai është gati për Euro 2020.

Performanca e tij ditën e hënë kundër Armenisë në ‘Renzo Barbera’ u vëzhgua nga delegatë të Manchester United. Siç raporton gazeta ‘Il Messaggero’, anglezët po e monitorojnë me kujdes situatën e italianit.

20-vjeçari me golat e shënuar kaloi De Rossin, duke qënë ai lojtari më i ri romak që shënon për kombëtaren italiane. Kartoni i sulmuesit vlerësohet rreth 79 milionë €. Nëse Roma do ta shesë në të ardhmen italianin, milanezët e Interit do të fitojnë 15% nga kartoni i tij. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono