Spiropali tek zonat e prekura nga tërmeti në Korçë: Situata e vështirë

17:40 | 03/06/201917:400

Ministrja e Shtetit dhe njëkohësisht deputete e PS në Korçe Elisa Spiropali ka takuar banorët që kanë mbetur të pastrehe nga tërmetet. Spiropali tha se situata është shumë e vështirë, por të gjitha institucionet janë në këmbë për tu’ ardhur në ndihmë familjeve.

“Situata është e vështirë po ne do mundohemi që me ekipet tona të jemi në gatishmëri që të vlerësohet dhe të shmaget rreziku i shembjes së banesave. Fatmirësisht nuk ka pasoja në njerëz. Ne jemi në këmbë të gjithë për të bërë të mundur që qytetarët ta kalojnë sa më lehtë këtë fatkeqësi natyrore”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono