Spiropali: Sa më të përçarë aq më shumë fiton Serbia

20:02 | 05/12/2018

Qëndrimi i Partisë Socialiste për idenë e korrigjimit të kufijve mes Serbisë dhe Kosovës është që të gjithë shqiptarët të ulen sëbashku që të bëhet e mundur një plan i qartë për Kosovën. Elisa Spiropali tha në “Mbrëmje Ide” se faktori shqiptar nuk duhet të përçahet në një rast të tillë.

“Nuk na takon ne të marrim vendim për Kosovën. Ajo që ne duam është që të gjithë faktorët shqiptarë të ulen që të bëjnë të mundur që Kosova të ketë një plan të qartë. Sa më të përçarë aq më shumë fiton Serbia. Opozita dhe pozita në Serbi zihen e grihen për situata të brendshme, por kur vjen puna të Kosova ata bëhen bllok. Këtë nuk kemi kuptuar ne dhe kjo është ideja e bashkimi”, tha ajo./abcnews.al


<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/mNL6MENmzxE” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono