Spiropali në ABC News flet për dorëzimin e mandatit të Tahirit

23:19 | 03/05/2018

Një akt të përgjegjshëm lirie e ka konsideruar nënkryetarja e grupit parlamentar socialist Elisa Spiropali dorëzimin e mandatit të Sajmir Tahirit. E ftuar në studion Mbrëmje në ABC News Spiropali tha se Tahiri doli para drejtësisë si një njeri i lirë.

“Akt i paprecedentë në historinë e parlamentit, akt përgjegjësie dhe dinjitoz. Tahiri doli ashtu siç është një njeri i lirë para drejtësisë”.

Deklaratave të opozitës se kjo është një lojë e Ramës dhe Tahirit,  Spiropali këto deklarata i bëjnë të gjithë ata që e konsiderojnë një lojë janë mësuar të bëjnë shumë lojëra me popullin vendin e ligjin.

“Ata që e konsiderojnë një lojë janë mësuar të bëjnë shumë lojëra me popullin vendin e ligjin”. /abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono