Spektakël në Buckingham Palace, rojet mbretërore performojnë

14:54 | 10/01/2019

Rojet mbretërore të Mbretëreshës Elizabetë performuan për turistët në Buckingham Palace,një nga sukseset e Queen, “Bohemian Rhapsody”. Kjo nuk është hera e parë që rojet mbretërore ndërmarrin iniciativa të tilla.

Një spektakël i veçantë ai i 7 Janarit për disa turistë që po vizitonin Bakingam Palas, në Londër.

Banda e rojeve mbretërore të Mbretëreshës Elizabetë performoi një nga këngët më të famshme të Queen, Bohemian Rhapsody.

Rojet mbretërore bënë këtë homazh për filmin me të njëjtin titull, që kohët e fundit fitoi dhe dy Golden Globe – si filmi më i mirë dramatik dhe interpretimi më i mirë dramatik.

Banda mbretërore nuk e bën për herë të parë këtë, në muajin korrik performoi “Dancing Queen” të Abba, ndërsa në muajin gusht “Respect” – të Arieta Frenklin./abcnews.al/Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono