Spanjë, treni devijon nga shinat

11:44 | 20/11/2018

Një tren pasagjerësh ka dalë nga shinat mëngjesin e sotëm në afërsi të Barcelonës në Spanjë. Lajmi bëhet i ditur nga mediat lokale. Kompania hekurudhore si dhe policia spanjolle njofton se bilanci i viktimave është 1 i vdekur dhe 6 të plagosur.

Sipas të dhënave të para, dalja nga shinat është shkaktuar nga devijimi i binarëve nga rrëshqitja e dheut. Kjo erdhi si pasojë e shirave të ditëve të fundit. Mes të plagosurve është dhe makinisti i trenit./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono