Spaho i cilëson të burgosur politikë protestuesit e arrestuar

18:30 | 14/05/201918:300

Nënkryetari i Partisë Demokratike ka reaguar menjëhërë pas dhënies së vendimit nga Gjykata e Tiranës. Jashtë gjykatës, Spaho deklaroi se tashme gjyqtarët dhe prokurorët janë vënë në shërbim të Edi Ramës.

Pas dhënies së vendimit nga Gjykata Penale për 50 të arrestuarit e protestës së 11 Majit, nënkryetari i PD-së Edmond Spaho që e kishte ndjekur procesin në sallën e gjyqit, i konsideroi të arrestuarit si të burgosur politikë, që do dëmshpërblehen kur PD të vijë në pushtet.

Spaho pati një mesazh për gjyqtarët e prokurorët që sipas tij japin vendime bazuar në urdhra politikë.

Vendimet e gjykatës u kundërshtuan nga të arrestuarit në sallën e gjykatës dhe familjarët e tyre jashtë saj, me pretendimin se i vetmi krim që kane kryer është protesta e lirë dhe paqësore. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono