Spaho: Duhet rrëzuar diktatura e krimit të Edi Ramës

19:44 | 01/10/2018

I ftuari i dytë në “Mbrëmje në ABC News” me gazetaren Mirela Milori, ishte kreu u grupit parlamentar të PD Edmond Spaho. Diskutimi ishte vazhdimësi e trajtimit të çështjes së dhunimit të Xhisiela Malokut dhe situata e përgjithshme politike në vend.

Sipas Spahos Xhisiela ka denoncar 3 herë dhe akuza e e vënë ndaj Rexhep Rrajës është vetëm për përndjekje, “sa për tu tallur”. Sipas tij kjo nuk është çështje politike dhe se në protestë ai ishte i pranishëm si familjar. “Po përpiqen të manipulohen hetimet”.

Ne lidhje me përfshirjen e Taulant Ballës, Spaho tha se fakti që nuk trgojnë pamjet e kamerave është tregues se deklaratat e Nuhut ishi të sakta. Reagimin e kryeministrit Rama e tregon të “turpshëm”:

“Vajzën e ka përdorur ai për të shpëtuar deputetët e partisë së vet. Në të gjitha rastët ajo ç’ka Rama ka thënë është gënjeshtër. Shteti shqiptar ka pasur probleme sa të duash, por probleme të tilla nuk ka pasur”.

Në lidhje me mospjesmarrjen e PD në parlament, Spaho tha se: “Duhet rrëzuar diktatura e krimit të Edi Ramës. Qytetarët duhet të dalin rrugëve dhe ta rrëzojnë”./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono