Southgate: I rezistuam presionit të Kosovës, kemi ende probleme

21:03 | 17/11/201921:030

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, foli pas ndeshjes me Kosovën, ku tha se skuadra e tij lejoi shumë hapësira dhe ka disa probleme për t’u analizuar. Edhe pse triumfoi 0-4, Southgate pati kritika ndaj të tijve.

“Ne duhej t’i rezistonim presionit të Kosovës, u dhamë atyre disa shanse në pjesën e parë, që në në një ndeshje tjetër, mund të ndëshkoheshim, por në fund kundërsulmi ynë ishte absolutisht i pamëshirshëm.

“Ne kemi dalë nga ky grup më të fortë se sa kemi qenë kur e kemi filluar. Unë nuk mund t’i fajësoj lojtarët që kanë shënuar një numër të madh golash. Unë mendoj se Alex (Chamberlain) sot ishte një plus i madh për ne në mesfushë.

Aftësia e tij për të marrë topin nën presion dhe për të ruajtur qetësinë e ndihmoi skuadrën. Kemi pësuar shumë raste në këto ndeshje kualifikuese dhe ky është një problem që do të analizohet”, përfundoi Southgate./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono