Sot në të gjithë vendin u hapën dyert e shkollave

10:52 | 17/09/201810:520

Në të gjitha rrethet janë hapur shkollat për nxënësit e sistemit parauniversitar, të cilët nisën sot vitin e ri shkollor. Në shumë qarqe, disa klasa kolektive janë mbyllur dhe fëmijët janë dërguar në shkolla të tjera më të organizuara. Nga të dhënat e para, pasi nuk ka një informacion zyrtar të saktë për shkollat e mbyllura, në disa fshatra ka patur fëmijë që nuk kanë mundur të shpërngulen në kohë. Megjithatë, në përgjithësi viti i ri arsimor ka nisur normalisht. Orëve në vazhdim pritet të dalin edhe rezultatet e pjesmarrjes së nxënësve në shkolla, sikurse edhe numri i atyre që ditën e parë nuk mundën të uleshin në mësim./abcnews.al

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono