Sot jepet rekomandimi për negociatat

11:06 | 17/04/2018

Eurokomisioneri për Zgjerimin, Johanes Hahn, pritet të paraqesë sot rekomandimet e Komisionit Europian për vendet e rajonit tonë, gjatë një konference shtypi në Bruksel në orën 15:30 minuta.

Para konferencës së shtypit në Bruksel, në Tiranë ambasadorja e delegacionit të BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin do të mbajë një deklaratë të shkurtër rreth orës 15:10. Ndërsa pas konferencës së shtypit në Bruksel, ambasadorja Vlahutin do të shkoë për të dorëzuar progresraportin në kryeministri, tek kreu i ekzekutivit Edi Rama rreth orës 16:30, në presidence tek kreu i shtetit Ilir Meta në orën 17.00 dhe në Kuvendin e Shqipërisë, tek kryetari Gramoz Ruçi në orën 17:30.

Ndërkohë, pasditen e sotme në Tiranë mbërrin në Tiranë përfaqësuesja e BE-së për politikë të jashtme, Federika Mogherini. Takimet zyrtare, ajo do t’i zhvillojë gjatë ditës së neserme, ku në orën 11:00, do të ketë një konferencë shtypi me kreun e qeverisë, Rama. Kryediplomatja e Komisionit Europian pritet të takojë në Tiranë edhe presidentin Meta si dhe kreun e opozitës Basha./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono