Soreca takon kreun e KED-së

18:25 | 11/02/2019

Kreu i delegacionit të Bashkimit Europian në vendin tonë, Luigi Soreca i ka bërë apel Këshillit të Emërimeve në Drejtësi që të ruajë pavarësinë, në kushtet kur pritet të nisë vlerësimi i kandidatëve që Gjykatën Kushtetuese.

Pas takimit me kreun e këtij këshilli Ardian Dvorani, Soreca ka shprehur mbështetje për punën e institucionit. Nëpërmjet një postimi në Twtiter, Soreca shkruan se mbështetja teknike dhe administrative për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi është e nevojshme për realizimin e detyrave të rëndësishme./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono