Soreca nga Durrësi: Pavarësisht zhgënjimit të tetorit shpresojmë të hapen negociatat në fillim të vitit të ardhshëm

13:09 | 08/11/201913:090

Ambasadori i BE në vendin tonë Luigi Soreca nga Durrësi ka deklaruar se duhet të vazhdojë puna për integrimin e Shqipërisë.

Sipas tij, pavarësisht zhgënjimit nga vendimi i tetorit, Shqiperia duhet të shpresojë për një hapje të negociatave në fillim të vitit të ardhshëm./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono