Soni Malaj rrëfen vështirësitë para Festivalit të RTSH-së

18:06 | 29/12/2018

“Thumb” nuk mund të mungonte në prapaskenën e Festivalit të 57-të të RTSH-së. Pjesë e emisioni u bënë shumë personazhe e këngëtarë të dashur për publikun që u intervistuan edhe u ngacmuan disi nga pyetjet thumbuese të gazetares.

Një ndër to ishte edhe këngëtarja e njohur Soni Malaj. Ajo tregoi se është përballur me shumë vështirësi para se të performonte në Festivalin e 57 të RTSH-së. Në “Thumb” ajo rrëfeu se para se të hynte në skenë kishte pasur mamanë shumë sëmurë dhe se ishte shumë e ngarkuar emocionalisht. Soni tha se i është dashur të qetësojë fansat pasi në fund të fundit e rëndësishmja në një kompeticion të madh si Festivali është të paraqitesh mirë.

 “Ju lutem qetësohuni, nuk ka problem, nëse nuk e marr është çdo gjë ok. E rëndësishme është që unë kam dalë mirë, jam paraqitur mirë, kjo është e rëndësishmja e çdo këngëtari. Të gjithë e dimë që Festivali i madh është shumë i vështirë dhe ta them me siguri që mamatë e shumë prej këtyre këtu kanë qenë me ilaçe. Mami im ka qenë me zemër. Sot ka qenë në spital dhe kam qenë shumë e ngarkuar emocionalisht”, tha këngëtarja.

Megjithatë do të merrte pjesë më shpes në Festival për një arsye.

“Nëse nuk do ishte Eurovizioni do merrja pjesë më shpesh”, tha këngëtarja./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono