Solskjaer: Kishim kundër vetëm kohën, Greenwood? Talent i rrallë

18:23 | 15/12/201918:230

Manchester United arriti të merrte vetëm një pikë në barazimin 1-1 kundër Evertonit në shtëpi. Trajneri i djajve të kuq, Ole Gunnar Solskjaer, pas ndeshjes deklaroi se ekipi i tij duhej ta fitonte sfidën, por jo gjithçka shkoi siç duhej.

”Më vjen keq për golin që pësuam. Ata luajtën mirë për rreth 10 minuta, por më pas ishim ne që e kontrolluam lojën. Pas barazimit kundërshtari jonë ishte vetëm koha. Dominuam, e goditëm portën 20 herë, por fati nuk ishte me ne,” deklaron tekniku norvegjez.

”Greenwood? Djaloshi shënoi sërish një gol të rëndësishëm. Mason e nuhat shumë mirë golin dhe e di se kur duhet ta sulmojë portën. Ka qenë një vit fantastik. Të mërkurën bëhet një vit që unë kam ardhur këtu si trajner dhe ne shikojmë vetëm përpara,” mbyll Solskjaer. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono