Solidarizimi me të prekurit nga tërmeti, ndeshje bamirësie në Angli

20:14 | 05/12/201920:140

Një ndeshje miqësore për të mbledhur të ardhura për të prekurit nga tërmeti, kjo është ajo çka do të organizojë Lëvizja Alba në Britaninë e Madhe. Prospects dhe Shqipet FC do të përballen mes tyre më 15 dhjetor, në një sfidë që nis prej orës 19:00. Biletat do të kushtojnë 10 sterlina dhe do të shiten online, sikurse edhe dorazi ditën e ndeshjes. Sfida do të luhet në një stadium me kapacitet prej 3500 vendesh. Të gjitha të dhënat në lidhje me ndeshjen, mund t’i gjeni KËTU.

NJOFTIMI  – “Komuniteti shqiptar në Londër është bërë bashkë për të organizuar një ndeshje bamirësie midis dy skuadrave shqiptare, ku paratë e mbledhura do të shkojnë për të ndihmuar ata që kanë nevojë në Shqipëri.

Ne presim që komuniteti shqiptar të mobilizojë dhe të mbushë stadiumin në mënyrë që të mund të mbledhim sa më shumë para që të jetë e mundur për të ndihmuar atdheun tonë në këtë kohë të vështirë.

Të gjitha paratë e mbledhura janë të ndihmojnë kauzën, nuk do të ketë fitime sepse kjo nuk është qëllimi i kësaj ngjarje. Ne dëshirojmë që dhimbja e atyre që vuajnë të lehtësohet, prandaj ju lutemi mbështesni.

Biletat janë £10, por në faqen e internetit na ngarkon një tarifë, kështu që tregohet si £11.37. Ne gjithashtu do të shesim bileta në pikën hyrëse të stadiumit për £10 nëse dëshironi të blini biletën me para në dorë. Ju faleminderit të gjithëve”. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono