“Smile Albania”, punësohen 1 mijë të rinj

16:17 | 06/07/201816:170

Ministria e Turizmit dhe Mjedisit çeli projektin “Smile Albania” përmes të cilit punësohen 1000 të rinj. Ata do të presin turistë në pikat kufitare, ato turistike dhe zonat e mbrojtura në vend.

Qëllimi është orientimi i pushuesve drejt destinacioneve kryesore, ndërkohë që do të kenë dhe një rol promovues për të rritur përgjegjësinë e qytetarëve për një mjedis të pastër.

Ministri Klosi gjatë ceremonisë iu tha se kanë për detyrë ta shndërrojë vendin në destinacion europian të turizmit. Kjo periudhë e punësimit, të rinjve do t’ju edhe si praktikë pune, pranë administratës shtetërore të zonave të mbrojtura./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono