Skuadra e Skënderbeut nuk lejon Orges Shehin të largohet

23:31 | 17/06/201923:310

Orges Shehi lajmëroi largimin nga skuadra e Skënderbeut por klubi korçar ka reaguar menjëherë për çështjen në fjalë. Korçarët kërkojnë ta mbajnë në ekip të paktën deri në vendimin përfundimtar të KAS.

Ikona e skuadrës së Skënderbeut, Orges Shehi deklaroi se do të largohej nga klubi korçar pas plot 9 sezonesh të suksesshme. Fillimisht si futbollist e tashmë si trajner. I menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i klubit korçar që ben të ditur se Shehi nuk mund të largohet nëpërmjet një deklarate pasi është pjesë e rëndësishme në ndërtimin e themeleve të kësaj skuadre.

“Një ikonë, legjendë…
2 pjesëmarrje në grupet e Europa League, një play-off në Champions League, dhe 1 play-off në Europa League. 7 tituj kampion, 3 superkupa dhe një Kupë Shqipërie.
9 vite bardhekuq, lider brënda dhe jashtë fushë.
Fjalët janë të tepërta, nuk ka arsye për të reaguar, Orges Shehin nuk e lidh kontrata me Skënderbeun por 9 vite plot suksese, emocione dhe dashuri.
Orges Shehi nuk mund të largohet me një intervistë nga Korça dhe padiskutim mbetet një aset dhe pjesë e pandarë e klubit”.

Është reagimi i klubit të Skënderbeut. Korçarët do të njihen brenda kësaj jave me vendimin e KASIT ku nëse shpallen të pafajshëm planet mund të ndryshonin./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono