Skuadra e Romës kërkon sulmuesin Mauro Ikardi

15:40 | 26/07/201915:400

Sulmuesi i Interit, Mauro Ikardi ka përfunduar në objektin e skuadrës së Romës. Verdhekuqtë janë të gatshëm të ofrojnë 30 mln euro dhe shërbimet e ballkanasit Edin Xheko për të arritur te argjentinasi.

Mauro Ikardi është kryefjala e merkatos së kësaj vere në kampionatin Italian. Sulmuesi argjentinas është në një luftë të hapur me drejtuesit e klubit zikaltër, të cilët e kanë informuar se nuk është në planet e skuadrës për sezonin e ri. Jo vetëm kaq, por edhe tekniku i ri Antonio Konte nuk e grumbulloi në fazën përgatitore në Azi ku Interi po zhvillon ndeshjet miqësore. Megjithatë Ikardi ka theksuar në vazhdimësi se e mendon të ardhmen vetëm tek skuadra e Interit dhe jo diku tjetër. Qëndrimi i argjentinasit në San Siro po mban pezull merkaton e Interit sa i përket përforcimeve në fazen ofensive. Zikaltërit kanë një buxhet të kufizuar në merkato dhe shitja e Ikardit do të financonte blerjet e reja përfshi këtu Romelu Lukakun apo Edin Xheko.

Interesimi i Juventusit për Ikardin është zbehur disi, ndërkohe që Napoli insiston për shërbimet e 26 vjeçarit. Së fundmi në skenë është shfaqur edhe skuadra e Romës. Verdhekuqtë kërkojnë të transferojnë Ikardin duke përdorur në tratativa sulmuesin e kërkuar nga Interi, Edin Xheko. Sipas mediave italiane, Roma ofron kartonin e futbollistit boshnjak dhe 30 mln euro për argjentinasin. Një ofertë që ende nuk ka marrë një përgjigje nga drejtuesit e klubit zikaltër. Shifra totale është 50 mln euro, ndërkohë që Inter kërkon jo më pak se 60 mln për Ikardin. Gjithsesi Roma ofron futbollistin e shumë dëshiruar nga trajneri Antonio Konte dhe mes palëve mund të gjendet akordi.

Verdhekuqtë janë të gatshëm t’i ofrojnë bomberit një kontrate 5 vjeçare page prej 5 mln euro neto në sezon pa përfshirë bonuset. Ikardi preferon Juventusin, por kalimi në Torino duket shumë i vështirë, ndërkohë që Roma dhe Napoli janë dy pistat më të lehta për problematikin e Interit. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono