Skuadra e Kukësit u mposht me rezultatin 3-0 ndaj Debrecen

11:45 | 12/07/201911:450

Skuadra e Kukësit është mundur me rezultatin 3-0 përballë Debrecen në ndeshjen e parë kualifikuese të Europa League. Shanset e veri-lindoreve për kualifikim janë shumë të pakta

Kukësi zhgënjen në ndeshjen e parë kualifikuese të Europa League. Verilindorët u mposhtën me shifrat 3-0 në transfertën hungareze të Debrecen. Një rezultat që nuk i jep shumë shanse skuadrës së teknikut Ernest Gjoka për kualifikim. Në pjesën e parë të dyja skuadrat krijuan raste shënimi dhe loja ishte e hapur. Valdet Rama tentoi nga distanca, por gardiani i Debrecen reagon mjaft mirë.

Ne fraksionin e dytë të lojes dominues ishin vendasit. I sapofuturi në lojë Garba realizoi pas një rrëmuje në zonën e Kukësit.

Reagojnë nënkampionet e Shqipërisë por pa rezultat.

Debrecen shënon edhe golin e dytë me Varga i cili asistohet nga Trujiç dhe realizon me portën e boshatisur. Një vendosje e gabuar e prapavijës së Kukësit që ndëshkohen për të dytën herë në këtë ndeshje.

Është i njëjti autor që vendos fatet e këtij takimi. Mesfushori me tipare sulmuese godet nga jashtë zone dhe përfiton nga një devijim i gabuar i Frasherit. Debrecen 3 Kukësi 0. Veri lindorët do të tentojnë kualifikimin në ndeshjen e kthimit, por shanset janë shumë të pakta. /ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono