Skuadra e Interit dhe Juventusit në garë për transferimin e Kieza-s

18:15 | 13/08/201918:150

Skuadra e Interit dhe Juventus janë në një garë të ashpër në merkaton e transferimeve. Pas Lukakut dy skuadrat italiane po garojnë për nënshkrimin me talentin Italian Federiko Kieza.

Dueli i parë në merkato mes skuadrës së Interit dhe Juventusi ishte transferimi i Romelu Lukakut ku fitues rezultuan zikaltrit.

Futbollisti belg kaloi tek Inter ndërkohë që bardh e zinjtë ende nuk kanë firmosur me një sulmues te kalibrit të lartë pasi nuk po zgjidh të ardhmen e Mandzukiç dhe Higuain.

Dy klubet rivale në Serinë A kanë një tjetër duel në merkato. Behet fjalë për sulmuesin e talentuar Italian, Federiko Kieza.

21 vjeçari aktivizohet tek skuadra e Fiorentinës duke mahnitur me paraqitjet e tij.

Juventus dhe Inter janë dy klubet favorite për te nënshkruar me futbollistin anësore. Futbollisti do të synohet në merkaton e vitit të ardhshëm pasi presidenca e re nuk e lejon largimin e Kiezës në këtë afat kalimtar.

Mediat italiane raportojnë se administrator i Interit, Beppe Marota ka një akord me drejtuesit e klubit te Fiorentinës për transferimin e futbollistit në “San Siro”. Nga ana tjetër Juventus ka arritur marrëveshjen me vete futbollistin për një kontrate pesë vjeçare me një page 5 mln euro në sezon plus bonuset.

Rivalitet mes Juventusit dhe Interit ka kaluar edhe në merkato dhe deri më tani zi kaltrit janë në avantazh./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono